Azərbaycan ilə Pakistan arasında müdafiə sənayesi sahəsi üzrə müzakirələr aparılıb
Azərbaycan ilə Pakistan arasında müdafiə sənayesi sahəsi üzrə müzakirələr aparılıb Oktyabrın 29-da Azərbaycan Respublikasının müdafiə sənayesi naziri Vüqar Mustafayev ölkəmizdə rəsmi səfərdə olan Pakistan İslam Respublikasının Birləşmiş Qərargah Rəisləri Komitəsinin sədri general Sahir Şamşad Mirzanın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Nazirlikdən verilən məlumata görə, V.Mustafayev Pakistanla dostluq və qardaşlıq münasibətlərinin, strateji tərəfdaşlığın yüksələn xətlə inkişaf etdiyini diqqətə çatdıraraq, xalqlarımız arasında tarixi-mənəvi bağlılıqların, yüksək səviyyəli qarşılıqlı etimadın mövcudluğunu vurğulayıb.
O, Pakistanla hərbi-texniki sahədə əməkdaşlığın Azərbaycanın müdafiə sənayesinin inkişafı üçün faydalı olduğunu qeyd edib.
Azərbaycan-Pakistan Hökumətlərarası Birgə Komissiyasının həmsədri olan V.Mustafayev Komissiyanın növbəti iclasının keçirilməsi istiqamətində aparılan işlərlə bağlı geniş məlumat verib.
General S.Ş.Mirza qarşılıqlı səfərlərin və görüşlərin keçirilməsinin ölkələrimiz arasında əlaqələrin genişləndirilməsi üçün önəmindən danışıb.
Qonaq son illərdə Azərbaycanda müasir müdafiə sənayesi sahəsinin sürətlə inkişaf etdiyini, birgə əməkdaşlığın zəruriliyini diqqətə çatdırıb.
Tərəflər Azərbaycan və Pakistan arasında hərbi-texniki sahədə əməkdaşlığın daha da genişləndirilməsi yollarını müzakirə edib, qarşılıqlı maraq doğuran bir sıra məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.